جمعه ٢٦ مرداد ١٣٩٧
معاونین آموزشی کلان منطقه 10 در دبیرخانه این منطقه، گرد هم آمدند و به ارائه گزارشی از مأموریت‌های ویژه و ترجمان تحولات نوآوری در مراکز و دانشگاه‌های خود پرداختند.
ساعت
آمار بازدید
 بازدید امروز : 24
 کل بازدید : 49033
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 


  چاپ        ارسال به دوست

آزمون‌های جامع علوم پایه و پیش کارورزی شهریور ماه در منطقه آمایشی ده برگزار گردید

گالری تصاویر

به گفته روابط عمومی معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران شصتمين دوره آزمون پيش كارورزي، پنجاه و هفتمين دوره آزمون علوم پايه پزشكي و چهل و هفتمين دوره آزمون علوم پايه دندانپزشكي در روز پنجشنبه 2 شهریور ماه در دانشگاه علوم پزشکی تهران و سایر دانشگاه­های علوم پزشکی منطقه آمایشی ده برگزار گردید.

با توجه به ابلاغ وزارت متبوع این دانشگاه به عنوان سرپرست منطقه آمایشی ده مسئول طراحی سوالات و برگزاری آزمون­های مذکور در منطقه آمایشی ده گردید. پیرو این ابلاغ جلسه طراحی سوال برگزار و سوالات توسط اساتید دانشگاه­های علوم پزشکی مستقر در منطقه آمایشی ده طراحی گردید و جهت برگزاری آزمون در روز دوم شهریور ماه به دانشگاه­های منطقه ارسال گردید.

در این دوره 488 داوطلب در آزمون پیش کارورزی و 200 داوطلب در آزمون علوم پایه دندانپزشکی و 25 داوطلب در آزمون علوم پایه داروسازی و 278 داوطلب در آزمون علوم پایه پزشکی از منطقه آمایشی 10 کشوری در آزمون­ها شرکت داشته­اند. همچنین دانشگاه علوم پزشکی تهران مسئولیت برگزاری آزمون­های مذکور را برای 150 نفر از دانش آموختگان خارج از کشور بر عهده داشت.

دانشگاه‌­های علوم پزشکی ایران، بقیه‌­ا... (عج)، شهیدبهشتی، شاهد و تهران به عنوان مراکز برگزار کننده آزمون در منطقه آمایشی ده تعیین شده و در روز پنجشنبه 2 شهریور ماه اقدام به برگزاری آزمون نمودند.

در این دوره برای اولین بار آزمون پیش کارورزی برای دانشجویان رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران به صورت الکترونیک و در مرکز جامع آزمون دانشگاه برگزار شد که امید است این اقدام گامی موفق برای برگزاری سایر آزمون­ها به شیوه الکترونیک باشد.


١١:٣٧ - يکشنبه ٥ شهريور ١٣٩٦    /    عدد : ٧٠٤١١    /    تعداد نمایش : ٥٨١