چهارشنبه ٢٢ آبان ١٣٩٨
معاونین آموزشی کلان منطقه 10 در دبیرخانه این منطقه، گرد هم آمدند و به ارائه گزارشی از مأموریت‌های ویژه و ترجمان تحولات نوآوری در مراکز و دانشگاه‌های خود پرداختند.
ساعت
آمار بازدید
 بازدید امروز : 25
 کل بازدید : 72395
 بازدیدکنندگان آنلاين : 9
 


  چاپ        ارسال به دوست

اولين جلسه كارگروه تخصصي بسته توسعه راهبردي، هدفمند و ماموريت گراي برنامه هاي آموزش عالي سلامت در منطقه آمايشي 10 در سال 97 برگزار گرديد.

گالري تصاوير
اولين جلسه كارگروه تخصصي بسته توسعه راهبردي، هدفمند و ماموريت گراي برنامه هاي آموزش عالي سلامت در منطقه آمايشي 10 در سال 1397، روز سه شنبه 1 آبان ماه از ساعت 13 تا  15در سالن شوراي معاونت آموزشي دانشگاه علوم پزشكي تهران تشكيل شد. اين نشست به منظور ايجاد هماهنگي درخصوص اجرايي سازي اقدامات راهبردي منطقه اي و واگذاري ماموريت هاي لازم در راستاي استقرار بسته مذكور در منطقه  آمايشي 10 با حضور نمايندگان دانشگاه هاي علوم پزشكي و موسسات مستقر در منطقه برگزار گرديد.

در ابتداي جلسه دكتر قنبري مسئول دبيرخانه تحول و نوآوري در آموزش علوم پزشكي دانشگاه ضمن خوش آمدگويي، هدف از تشكيل اين كارگروه بررسي و اجرايي سازي اقدامات راهبردي منطقه در راستاي بسته و حتي فراتر از آن دانستند. ايشان بيان نمودند كه در بحث راه اندازي رشته ها تاسيس بعضي از رشته ها سليقه اي بوده است و شرايط جامعه در آن ديده نشده است و در نهايت با فارغ التحصيلاني بدون كار روبرو خواهيم شد و برخي ديگر براساس نياز واقعي درخواست مي شود و مجوز راه اندازي صادر نمي شود.دبيرخانه كلان منطقه آمايشي ده درخواست تشكيل شوراي گسترش و برنامه ريزي در منطقه را به وزارت متبوع اعلام نموده تا با تفويض اختيار به اين شورا درخواستهاي منطقه از اين طريق بررسي و كارشناسي هاي لازم صورت گيرد و نهايتا به وزارت متبوع جهت اخذ مجوز ارسال گردد. 

در ادامه جلسه دكتر مرتضوي طباطبايي از دبيرخانه شوراي عالي برنامه ريزي علوم پزشكي بيان نمودند كه هدف اين بسته تدوين رشته هاي جديد و بازنگري رشته هاي موجود مي باشد. ايشان بيان نمودند كه اكثر پيشنهادات راه اندازي رشته ها مربوط به رشته هاي ميان رشته اي و بين رشته اي مي باشد كه دستورالعمل ميان رشته اي كه 2 سال قبل به دانشگاهها ابلاغ شده است مي تواند در اين زمينه كمك كند.همچنين ايشان توضيحاتي درخصوص روند كار بررسي و صدور مجوز به رشته هاي درخواست داده شده در شوراي گسترش، شوراي عالي برنامه ريزي و شوراي معين بيان نمودند و پيشنهاد دادند كه بهتر است نام شورايي كه در منطقه مقرر است تشكيل گردد به جاي شوراي گسترش و برنامه ريزي به نام كميته مركزي برنامه هاي آموزشي ناميده شود و كارشناسي هاي لازم از اين طريق صورت گيرد.
 سپس هر يك از نمايندگان دانشگاه ها و موسسات مستقر در منطقه ضمن معرفي خود درخصوص اقدامات راهبردي بسته و اهداف اين كارگروه توضيحاتي بيان نمودند و چالشها و پيشنهادات درخصوص رشته هاي موجود و مسير تدوين رشته هاي جديد در دانشگاه و موسسه خود را اعلام نمودند. همچنين از آقاي دكتر طباطبايي به عنوان نماينده شوراي عالي برنامه ريزي علوم پزشكي وزارت متبوع درخواست شد كه در جلسات كارگروه حضور داشته باشند.
در پايان مقرر گرديد كه جلسات كارگروه دوهفته يكبار تشكيل گردد و جهت تبادل نظر اعضاء، گروه مجازي تشكيل گردد. همچنين مقرر گرديد بررسي روند هاي جاري ايجاد رشته هاي جديد براساس مستندات و فرم هاي موجود و ارائه مدل جديد در دستور كار بعدي كارگروه  قرار گيرد.

عكس: محمد حسين رضايي
خبر: رويا جلوداري


٠٨:٥٦ - شنبه ٥ آبان ١٣٩٧    /    عدد : ٨١٣٣٣    /    تعداد نمایش : ٨٦